ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15461051
*
nr 1546 1051
Spegel
Sengustaviansk, 96x44 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2023
kl 20:22:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 19:26:40
1
300 kr
4/6 19:31:02
2
350 kr
5/6 14:15:41
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 1546 1051
Spegel
Sengustaviansk, 96x44 cm
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/5 19:26:40 | 1 | 300 kr |
4/6 19:31:02 | 2 | 350 kr |
5/6 14:15:41 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53