GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 10188178
*
nr 1018 8178
VASE
1950s, Italy, ceramics, height: 25 cm,
1950-tal, Italy, keramik, höjd: 25 cm
Estimate:
300
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday February 15 2016
at 20:00:55
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/2 10:04:29
1
Vinnande bud
15/2 19:43:19
2
150 kr
15/2 19:43:19
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italiensk italy keramik sydeuropa vas
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
today
19 jan at 20:45
-
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
today
19 jan at 19:37
-
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 18:09
*
VASE
Läs om budbetjänten
nr 1018 8178
VASE
1950s, Italy, ceramics, height: 25 cm,
1950-tal, Italy, keramik, höjd: 25 cm
| Estimate: | 300 |
|---|---|
| Sold: | SEK 200 |
| Auction date: |
Monday February 15 2016 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 14/2 10:04:29 | 1 | Vinnande bud |
| 15/2 19:43:19 | 2 | 150 kr |
| 15/2 19:43:19 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italiensk italy keramik sydeuropa vas
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
today
19 jan at 20:45 -
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
today
19 jan at 19:37 -
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 18:09



