SILVER & METAL / Silver / Bägare 4126226
nr 412 6226
Bägare
Lenght: ()
silver, höjd: 8 + teskedar, 7 st. silver, 1800-tal
300
SEK 400
Monday May 22 2006
at 16:00:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver