GLASS & CERAMICS / Ceramics / Ceramic tiles 16815193

nr 1681 5193

Sven Lundqvist

(1918-2010), Sverige

2 pcs, Sven Lundqvist (1918-2010), Sweden. Jockeys samt hästar, terracotta. Signed, 20x29 cm respektive 15x19 cm, Hästar är med lagning.

CERAMIC TILES, 2 st, Jockeys samt hästar, terrakotta. Signerad, 20x29 cm respektive 15x19 cm

Condition: Hästar är med lagning

Sven Lundqvist, born 1918, Swedish sculptor.

700

SEK 300

Monday February 24 2025
at 19:01:24

21/2 12:00:53 1      Vinnande bud
23/2 19:40:53 1      justering av budtak

  • Artist/Designer

Sven Lundqvist

Read more about Sven Lundqvist