Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 7416136



*

nr 741 6136


PASTEL

19th century, still life with fruits, subject size: 40x34,


1800-tal, fruktstilleben, motivets mått: 40x34


Estimate:

2000

Sold:

SEK 2800

Auction date:

Monday February 20 2012
at 17:49:06


  • Bid history
Time Bidder Bid
20/2 17:22:41 1      2.600 kr
20/2 17:37:47 2      1.600 kr
20/2 17:38:20 2      1.900 kr
20/2 17:38:57 2      2.200 kr
20/2 17:39:35 2      2.400 kr
20/2 17:40:39 2      2.600 kr
20/2 17:41:26 2      2.700 kr
20/2 17:44:06 1      Vinnande bud
20/2 17:48:26 1      justering av budtak



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fruktstilleben färgkrita pastell stilleben vattenfärg
  • 6579 CRAYON
    unidentified artist. Signed, mops, outer dimension..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:42
  • 4454 PASTEL
    Erland Cullberg (1931-2012), Sweden. Signed, dated..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:07
  • 6007 PASTEL
    portrait of a dog, Vorsteh, "Nick". Signed, dated ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:57
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:40




Ladda ner broschyr