KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14072249
*
nr 1407 2249
Ella Hägg-Bolin
(1872-1954), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1933. Olja på duk, 47x40, yttermått inklusive ram: 59x52 cm
Ella Hägg-Bolin, svensk målare och tecknare född 1872, död 1954.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juli 2021
kl 19:34:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/7 03:16:24
1
300 kr
4/7 19:28:06
2
400 kr
5/7 11:43:39
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ella Hägg-Bolin
Ella Hägg-Bolin, svensk målare och tecknare född 1872, död 1954.
Läs mer om Ella Hägg-Bolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben ella hägg-bolin kvinnlig konstnär olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32
*
Ella Hägg-Bolin
Ella Hägg-Bolin, svensk målare och tecknare född 1872, död 1954.
Läs mer om Ella Hägg-Bolin
nr 1407 2249
Ella Hägg-Bolin
(1872-1954), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1933. Olja på duk, 47x40, yttermått inklusive ram: 59x52 cm
Ella Hägg-Bolin, svensk målare och tecknare född 1872, död 1954.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 juli 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/7 03:16:24 | 1 | 300 kr |
| 4/7 19:28:06 | 2 | 400 kr |
| 5/7 11:43:39 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ella Hägg-Bolin
Ella Hägg-Bolin, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1872, död 1954.Läs mer om Ella Hägg-Bolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben ella hägg-bolin kvinnlig konstnär olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32



