Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Crayon 14204132



*

nr 1420 4132


CRAYON

unidentified artist. Signed with monogram, a woman, 26x20, outer dimensions including frame: 37x30,


Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, kvinna, 26x20, yttermått inklusive ram: 37x30 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

300

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday September 27 2021
at 19:36:01


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/9 16:30:11 1      150 kr
27/9 19:30:00 2      150 kr
27/9 19:30:00 1      150 kr (Robot)
27/9 19:31:01 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita kvinna pastell vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr