![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052222
*
nr 1405 2222
Hilda Heyman
(1872-1955), Sverige
Oljemålning, Ej signerad, herrporträtt. Olja på pannå, 35x24, yttermått inklusive ram: 41x30 cm
Hilda Heyman, svensk bildkonstnär född 1872, död 1955.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2021
kl 19:38:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/6 18:13:37
1
Vinnande bud
- Tema
21 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad herrporträtt hilda heyman olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Hilda Heyman
Hilda Heyman, svensk bildkonstnär född 1872, död 1955.
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
nr 1405 2222
Hilda Heyman
(1872-1955), Sverige
Oljemålning, Ej signerad, herrporträtt. Olja på pannå, 35x24, yttermått inklusive ram: 41x30 cm
Hilda Heyman, svensk bildkonstnär född 1872, död 1955.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/6 18:13:37 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
21 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...![](/tema/themes/{C03D6EBC-3A31-49C6-A3FF-41C84020A6AC}_183x97.jpg)
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad herrporträtt hilda heyman olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17