GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tekanna 13989203
*
nr 1398 9203
Tekanna
Tupp, keramik. Signerad. Höjd: 25cm
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 maj 2021
kl 19:38:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 21:17:10
1
100 kr
21/5 16:04:50
2
150 kr
24/5 18:21:41
3
200 kr
24/5 18:40:54
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv keramik påskdekoration påskpynt tekanna tupp
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:27
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18
*
Tekanna
nr 1398 9203
Tekanna
Tupp, keramik. Signerad. Höjd: 25cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 21:17:10 | 1 | 100 kr |
21/5 16:04:50 | 2 | 150 kr |
24/5 18:21:41 | 3 | 200 kr |
24/5 18:40:54 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv keramik påskdekoration påskpynt tekanna tupp
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:27 -
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18