ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4311389
*
nr 431 1389
Spegel
40-tal, Dia:52
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 oktober 2006
kl 16:51:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 22:35:34
1
200 kr
28/9 10:22:37
2
150 kr
28/9 10:23:34
2
250 kr
29/9 19:53:39
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 431 1389
Spegel
40-tal, Dia:52
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 oktober 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/9 22:35:34 | 1 | 200 kr |
| 28/9 10:22:37 | 2 | 150 kr |
| 28/9 10:23:34 | 2 | 250 kr |
| 29/9 19:53:39 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



