bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Toalettset 12497360



*

nr 1249 7360


Toalettset

4 delar, silver. Längd: 6-21cm. Djup: 4-7cm. Höjd: 3-4cm. Bruttovikt: ca 418g


Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 april 2019
kl 18:45:20


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/4 00:46:24 1      Vinnande bud
21/4 11:30:32 2      150 kr
21/4 11:30:32 1      Vinnande bud (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 300 kr
  Göteborg 300 kr
  Helsingfors 300 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Silver
Metalliskt grundämne; Ag. Halten av silver angavs förr i lod, lödighet; 1 lod=1/16. Numera anges silverhalten i tusendelar. Verksilver har proportionen 830/1000 och sterlingsilver (eller engelskt silver) håller 925/1000.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: silver toalettset ädelmetall
  • 1094 Aftonväska
    silver. Vikt: 181g.
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:45
  • 1046 Armband
    Silver / stenar, 1960-tal. Bruttovikt: ca 37g.
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:52
  • 1057 Bägare
    3 st, MEMA, 1988, Handmade, vikt: 240g, Erik Löfma..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:11
  • 1150 Bägare
    med hänkel, Sterlingsilver, Georg Jensen, Danmark...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:01
  • 1091 Bägare
    silver, 1783. Hans Langberg (1762-1813), Söderhamn..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:42
  • 1123 Bägare
    silver, Bengt Collin, Uppsala 1744. Höjd: 8,5, vik..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:47




Ladda ner broschyr