KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12555015
*
nr 1255 5015
Luis Fernández Noseret
(1793-1829), Spanien
Etsningar, 7 st, "De Las principales suertes de una corrida de toros". Motivet: 18x24,5 cm
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2019
kl 18:38:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 15:55:59
1
1.000 kr
19/5 12:13:57
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Luis Fernández Noseret
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Läs mer om Luis Fernández Noseret
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa grafik spanien spansk spanska sydeuropa
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:17
-
7327 Kopparstick
1700-tal, Raphael, skolan i Athen, 53x74 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:45
-
7083 Träsnitt
Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:40
*
Luis Fernández Noseret
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Läs mer om Luis Fernández Noseret
nr 1255 5015
Luis Fernández Noseret
(1793-1829), Spanien
Etsningar, 7 st, "De Las principales suertes de una corrida de toros". Motivet: 18x24,5 cm
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 15:55:59 | 1 | 1.000 kr |
19/5 12:13:57 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Luis Fernández Noseret
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.Läs mer om Luis Fernández Noseret
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa grafik spanien spansk spanska sydeuropa
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19 -
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02 -
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:17 -
7327 Kopparstick
1700-tal, Raphael, skolan i Athen, 53x74 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:45 -
7083 Träsnitt
Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:40