KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12261010
nr 1226 1010
Frank Olsson
(f. 1954), Sverige
”Moonlight”. Signerad och daterad Frank -18, numrerad 24/54. Skulptur i brons på stensockel. Höjd: 37 cm (inkl sockel). Skänkt till auktionen av konstnären och Modern Gallery genom stadsbrud Marianne Djudic
Frank Olsson, svensk skulptör född 1954.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
9.500 kr
torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00
600 kr
700 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
800 kr
900 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
1.200 kr
2.000 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
5.000 kr
2.800 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
4.200 kr
4.400 kr (Budbetjänt)
4.600 kr
4.800 kr (Budbetjänt)
5.200 kr
5.400 kr
ledande budet*
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Läs mer om Stadsbrudskåren