KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345014
*
nr 934 5014
Stefan Tunedal
(f. 1959), Sverige
Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Zakhyntos, signerad, 70x76
Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:41:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 15:46:23
1
700 kr
12/1 19:00:21
2
600 kr
12/1 19:00:21
1
700 kr (Budbetjänt)
12/1 19:04:24
2
800 kr
12/1 19:11:23
1
1.000 kr
12/1 19:20:09
3
1.100 kr
12/1 19:23:00
1
1.200 kr
12/1 19:24:04
3
1.300 kr
12/1 19:25:51
1
1.500 kr
12/1 19:27:03
3
1.500 kr
12/1 19:27:03
1
1.500 kr (Budbetjänt)
12/1 19:27:21
3
1.600 kr
12/1 19:31:15
1
1.800 kr
12/1 19:32:13
3
1.800 kr
12/1 19:32:13
1
1.800 kr (Budbetjänt)
12/1 19:32:34
3
2.000 kr
12/1 19:33:46
1
2.000 kr
12/1 19:33:46
3
2.000 kr (Budbetjänt)
12/1 19:34:28
1
2.200 kr
12/1 19:36:46
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige zakhyntos
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Stefan Tunedal
Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 5014
Stefan Tunedal
(f. 1959), Sverige
Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Zakhyntos, signerad, 70x76
Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 15:46:23 | 1 | 700 kr |
12/1 19:00:21 | 2 | 600 kr |
12/1 19:00:21 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
12/1 19:04:24 | 2 | 800 kr |
12/1 19:11:23 | 1 | 1.000 kr |
12/1 19:20:09 | 3 | 1.100 kr |
12/1 19:23:00 | 1 | 1.200 kr |
12/1 19:24:04 | 3 | 1.300 kr |
12/1 19:25:51 | 1 | 1.500 kr |
12/1 19:27:03 | 3 | 1.500 kr |
12/1 19:27:03 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
12/1 19:27:21 | 3 | 1.600 kr |
12/1 19:31:15 | 1 | 1.800 kr |
12/1 19:32:13 | 3 | 1.800 kr |
12/1 19:32:13 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
12/1 19:32:34 | 3 | 2.000 kr |
12/1 19:33:46 | 1 | 2.000 kr |
12/1 19:33:46 | 3 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
12/1 19:34:28 | 1 | 2.200 kr |
12/1 19:36:46 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige zakhyntos
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41