KONST / Litografier / Färglitografi 11808021
nr 1180 8021
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Komposition, signerad, numrerad 253/260, motivet: 15,5x62 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 30 april 2018
kl 18:20:37
2.400 kr
2.400 kr
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson