Veckoauktion den 20 augusti 2007

  • Order by

  • 1058 Etsning
    litografi, Göran Brunius, 28x21 + 38x24
    Sold: SEK 300

    Sold den 20 augusti 2007
  • 8382 ETCHING
    Stopped

    20 augusti at 16:00
  • 1059 Etsningar
    2 st. torrnål, Bertil Bull Hedlund, 13x9 + 18x26
    Sold: SEK 500

    Sold den 20 augusti 2007
  • 1125 Kanna
    Stopped

    20 augusti at 16:08
  • 1386 Kanna
    Rörstrand, höjd: 34
    Sold: SEK 100

    Sold den 20 augusti 2007
  • 1047 Karaff
    Kosta Boda Art collection, A Wåhlström, höjd: 34
    Sold: SEK 650

    Sold den 20 augusti 2007
  • 1107 Skåp
    längd: 120, djup: 34, höjd: 130
    Sold: SEK 3300

    Sold den 20 augusti 2007
  • 1190 Skåp
    1920-tal, Intarsia, längd: 56, djup: 56, höjd: 110
    Sold: SEK 700

    Sold den 20 augusti 2007
  • 1321 Skåp
    Bemålat, 1800-tal, längd: 99, djup: 29, höjd: 117
    Sold: SEK 4000

    Sold den 20 augusti 2007
  • 1204 Skåp
    Sold: SEK 1100

    Sold den 20 augusti 2007
  • 8200 Skåp
    med vitrindel, ek, längd: 200, djup: 52, höjd: 100
    Stopped

    20 augusti at 17:27
  • 1370 Skrin+
    3 etuier, silver
    Sold: SEK 800

    Sold den 20 augusti 2007
  • 1487 SCULPTURE
    hästar, Tyskland, höjd: 25, (skada)
    Sold: SEK 650

    Sold den 20 augusti 2007
  • 1479 Skulptur
    Huvud Erik Gustav Hagström, terrakotta, höjd: 24
    Sold: SEK 300

    Sold den 20 augusti 2007
  • 7037 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg studio, höjd: 42
    Stopped

    20 augusti at 16:00
  • 8425 VASE
    Lars Hellsten, Skruf, "Skogsanden", höjd: 27
    Stopped

    20 augusti at 17:40
  • 1337 VASE
    Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), höjd: 19
    Sold: SEK 150

    Sold den 20 augusti 2007
  • 1301 VASE
    Rörstrand, primavera, höjd: 24
    Sold: SEK 250

    Sold den 20 augusti 2007