Veckoauktion den 15 maj 2006

  • Order by

  • 4288 Matta
    orientalisk, Pakistan, 76x243
    Sold: SEK 300

    Sold den 15 maj 2006
  • 6063 Matta
    orientalisk, Semi-antik Kerman, 140x213 (slitage)
    Sold: SEK 3900

    Sold den 15 maj 2006
  • 5002 Matta
    Stopped

    15 maj at 16:00
  • 6275 Pall
    Fritz Hansen, 1981, Skinn
    Sold: SEK 4700

    Sold den 22 maj 2006
  • 6455 Parian
    Sold: SEK 300

    Sold den 22 maj 2006
  • 6454 Parian
    Sold: SEK 350

    Sold den 22 maj 2006
  • 4170 Skåp
    Sold: SEK 1700

    Sold den 22 maj 2006
  • 5447 Skåp
    Björk, 1930-tal, NK, 82x40, höjd: 140
    Sold: SEK 1000

    Sold den 22 maj 2006
  • 6290 Skåp
    Kina, bemålat, längd: 48, djup: 40, höjd: 102
    Sold: SEK 300

    Sold den 22 maj 2006
  • 6619 VASE
    Kina, 17-1800-tal, höjd: 17
    Sold: SEK 1100

    Sold den 22 maj 2006
  • 6665 VASE
    Orrefors, Sven Palmqvist, höjd: 16
    Sold: SEK 300

    Sold den 22 maj 2006
  • 6443 VASE
    Sold: SEK 300

    Sold den 22 maj 2006
  • 6626 Vaser
    3st, Kina (den svarta med borrat hål i botten)
    Sold: SEK 2400

    Sold den 22 maj 2006
  • 6031 Vaser
    Sold: SEK 600

    Sold den 15 maj 2006
  • 6206 Vaser
    Ett par, 1895, Gustafsberg
    Sold: SEK 750

    Sold den 22 maj 2006