Veckoauktion den 24 januari 2005

  • Order by

  • 5015 Fat
    Argenta, dia 21, (nagg)
    Sold: SEK 450

    Sold den 24 januari 2005
  • 5530 Fat
    Gustafsberg, Stig Lindberg, 21x21
    Sold: SEK 500

    Sold den 24 januari 2005
  • 5371 Fat
    Stig Lindberg, fajans, L.25
    Sold: SEK 1200

    Sold den 24 januari 2005
  • 5387 Matta
    orientalisk, Bönematta, Kayseri, 91x132
    Sold: SEK 600

    Sold den 24 januari 2005
  • 5307 Matta
    orientalisk, Hamadan/Kolyai , semi-antik, 140x280
    Sold: SEK 4300

    Sold den 24 januari 2005
  • 5440 Matta
    orientalisk, Kerman, 146x236
    Sold: SEK 1900

    Sold den 24 januari 2005
  • 2485 Matta
    orientalisk, Kerman, semi-antik, 270x360 (slitage)
    Sold: SEK 2100

    Sold den 24 januari 2005
  • 5570 Matta
    orientalisk, Keshan, 366x250
    Sold: SEK 4400

    Sold den 24 januari 2005
  • 4280 Matta
    orientalisk, Old Hamadan, 108x145 (slitage)
    Sold: SEK 300

    Sold den 24 januari 2005
  • 5336 Matta
    orientalisk, old Täbriz, 210x308
    Sold: SEK 1700

    Sold den 24 januari 2005
  • 4279 Matta
    orientalisk, Semi-antik Hamadan, 105x192 (lagn.)
    Sold: SEK 250

    Sold den 24 januari 2005
  • 5008 Matta
    orientalisk, Semi-antik Hamadan, 75x208
    Stopped

    24 jan at 16:00
  • 5350 Tyg
    2 del, Bla Märta Måås Fjetterström
    Sold: SEK 600

    Sold den 24 januari 2005
  • 5353 Tyg
    Design Josef Frank, "Aristidia" 250x140
    Sold: SEK 1100

    Sold den 24 januari 2005
  • 5354 Tyg
    Design Josef Frank, "Terrazzo", 120x190
    Sold: SEK 1300

    Sold den 24 januari 2005
  • 5502 Vaser
    2 st. glas h.20-25
    Sold: SEK 100

    Sold den 24 januari 2005
  • 5493 Vaser
    Sold: SEK 150

    Sold den 24 januari 2005
  • 5364 Vaser
    3st, Nils Landberg, Orrefors, -50-tal
    Sold: SEK 700

    Sold den 24 januari 2005