Veckoauktion den 31 januari 2005

  • Order by

  • 6142 TABLE
    med låda, Sekelskifte, H.75
    Sold: SEK 850

    Sold den 31 januari 2005
  • 6067 TABLE
    med lådor, sekelskifte, L.100D.65H.78
    Sold: SEK 1100

    Sold den 31 januari 2005
  • 1506 TABLE
    med marmorskiva, snidad dekor 145x82 H. 81
    Stopped

    31 jan at 16:00
  • 6295 Matta
    orientalisk, Sarough, 133x220
    Stopped

    31 jan at 16:00
  • 6458 Matta
    orientalisk, Sarough-mir, 310x438
    Sold: SEK 11000

    Sold den 31 januari 2005
  • 6357 Matta
    orientalisk, Semiantik Keshan, (slitage), 190x130
    Sold: SEK 400

    Sold den 31 januari 2005
  • 6504 VASE
    Ariel, Orrefors, Olle Alberius, H18, (sprickor)
    Sold: SEK 300

    Sold den 31 januari 2005
  • 6076 VASE
    Gustafsberg, Stig L, Grazia, (fotnagg), H.16
    Sold: SEK 500

    Sold den 31 januari 2005
  • 6499 VASE
    Kina, 1800-tal, H38
    Sold: SEK 400

    Sold den 31 januari 2005