Veckoauktion den 2 juni 2008

  • Order by

  • 2531 Fat
    Primavera, Rörstrand, diameter: 31
    Sold: SEK 100

    Sold den 2 juni 2008
  • 2335 Fat
    Rosenthal Björn Winblad 31x30
    Sold: SEK 250

    Sold den 2 juni 2008
  • 2116 Fat
    Sold: SEK 3500

    Sold den 2 juni 2008
  • 8476 Matta
    orientalisk, semi-antik Nahavand, 212x136
    Sold: SEK 700

    Sold den 2 juni 2008
  • 2143 Matta
    orientalisk, Täbriz 180x270
    Sold: SEK 2500

    Sold den 2 juni 2008
  • 2367 Matta
    orientalisk, Tekke tidigt 1900-tal, 143x194 (slitage)
    Sold: SEK 450

    Sold den 2 juni 2008
  • 2149 Ring
    silver med camé och 12 små pärlor
    Sold: SEK 200

    Sold den 2 juni 2008
  • 2183 Ring+
    1 par örhängen 18k, 6, 7g
    Sold: SEK 600

    Sold den 2 juni 2008
  • 2095 Ringar
    Stopped

    2 juni at 16:00
  • 2171 BOWL
    Blå Eld, Rörstrand, längd: 26, höjd: 10
    Sold: SEK 350

    Sold den 2 juni 2008
  • 2337 BOWL
    Emalj Italy, längd: 15
    Stopped

    Auction date

    2 juni at 16:01
  • 2593 BOWL
    förgyllt silver, 1903, höjd: 15 dia 23
    Sold: SEK 1800

    Sold den 2 juni 2008
  • 8244 BOWL
    Kina, 1800-tal, 28 cm
    Sold: SEK 600

    Sold den 2 juni 2008
  • 2066 BOWL
    med hänklar, diameter: 30 (nyproduktion.)
    Stopped

    2 juni at 16:43
  • 2037 BOWL
    Sold: SEK 600

    Sold den 2 juni 2008
  • 1028 MIRROR
    med hylla, ssekelskifte, höjd: 52
    Sold: SEK 450

    Sold den 2 juni 2008
  • 2572 MIRROR
    med konsol, 1950-tal, längd: 88, höjd: 60 + 116
    Sold: SEK 300

    Sold den 4 juni 2008
  • 2153 MIRROR
    med konsol, bonad björk, höjd: 137+72
    Sold: SEK 400

    Sold den 2 juni 2008
  • 2370 VASE
    Gustavsberg, höjd: 25
    Sold: SEK 400

    Sold den 2 juni 2008
  • 2464 VASE
    Kost, Göran Wärff, höjd: 10 Dia16
    Sold: SEK 300

    Sold den 2 juni 2008
  • 2017 VASE
    kristall, Etikettmärkt Simon Gate Orrefors, höjd: 30
    Sold: SEK 1100

    Sold den 2 juni 2008