Föremål som liknar hamadan
1009 Hamadan
semi antique, 147x97, even partly lighter wear.
Sold: SEK 1900
Sold den 28 november 2011
3015 ORIENTAL CARPET
Semiantik , 132x197, full lugghöjd, full pile
Sold: SEK 5700
Sold den 25 maj 2009
6024 Hamadan
Sold: SEK 4000
Sold den 1 december 2008
2014 Hamadan
semi-antik, 133x193
Sold: SEK 3600
Sold den 26 november 2007
6023 Hamadan
Tidigt 1900-tal, 113x277, fläck, stain
Sold: SEK 3000
Sold den 28 maj 2007
6024 Hamadan
Sold: SEK 1500
Sold den 28 maj 2007
1022 Hamadan
Antik. 136x205
Sold: SEK 3800
Sold den 27 februari 2005
3582 Hamadaner
2st
Sold: SEK 250
Sold den 26 april 2004
5542 Antik hamadan
148x265, Avkortad, Lagningar, Slitage
Sold: SEK 450
Sold den 1 december 2003