9594 SAMOVAR
brass, 19th century,
Sold: SEK 700
Sold den 17 februari 2014 -
7567 SAMOVAR
brass, 1800-ta, med gesällbrev,
Sold: SEK 900
Sold den 3 februari 2014 -
2548 SAMOVAR
brass, height: 39, Russia,
Sold: SEK 600
Sold den 16 december 2013
3397 Tesamovar
mässing, höjd: 36
Sold: SEK 200
Sold den 29 januari 2007 -
1032 Tesamovar
Mässing
Sold: SEK 200
Sold den 22 januari 2007 -
7455 Tesamovar
mässing
Sold: SEK 300
Sold den 28 november 2005
7263 Tesamovar
Mässing (Lagad)
Sold: SEK 300
Sold den 3 oktober 2005 -
6116 Tesamovar
Mässing, H. 54, bucklor
Sold: SEK 300
Sold den 21 mars 2004 -
7035 Tesamovar
1800-tal, Finland, Mässing, H48
Sold: SEK 2800
Sold den 4 mars 2002