ART / Lithographs / Litograph 14456315
*
nr 1445 6315
Honoré Daumier
(1808-1879), Frankrike
eftertryck, Honoré Daumier (1808-1879), France. Signerad i tryck. Image dimensions: 28x21, outer dimensions including frame: 38x29 cm,
LITOGRAPH, eftertryck, Signerad i tryck. Bildmått: 28x21, yttermått inklusive ram: 38x29 cm
Honoré Daumier, French, born 1808, dead 1879.
Estimate:
500
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday January 31 2022
at 20:40:50
- Bid history
Time
Bidder
Bid
28/1 22:18:47
1
200 kr
31/1 20:24:59
2
150 kr
31/1 20:24:59
1
200 kr (Robot)
31/1 20:25:14
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eftertryck europa frankrike fransk franska franskt grafik honoré daumier litografi litografier
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:09
-
2109 LITOGRAPH IN C..
Helga Wachholz (b. 1936), Germany. "Moulin Rouge"...//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:22
-
4020 LITOGRAPH IN C..
Jonathan Josefsson. Signed, numbered 2/11, dated 2..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 20:57
-
4019 LITOGRAPH IN C..
Ola Billgren (1940-2001), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:27
-
4057 LITOGRAPH IN C..
Pär Andersson (1926-2015), Sweden. Landscape. Sign..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:48
-
4003 LITOGRAPH IN C..
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sweden. Signed, nu..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
10 juni at 20:51
*
Honoré Daumier
Honoré Daumier, French, born 1808, dead 1879.
Läs om budbetjänten
nr 1445 6315
Honoré Daumier
(1808-1879), Frankrike
eftertryck, Honoré Daumier (1808-1879), France. Signerad i tryck. Image dimensions: 28x21, outer dimensions including frame: 38x29 cm,
LITOGRAPH, eftertryck, Signerad i tryck. Bildmått: 28x21, yttermått inklusive ram: 38x29 cm
Honoré Daumier, French, born 1808, dead 1879.
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday January 31 2022 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
28/1 22:18:47 | 1 | 200 kr |
31/1 20:24:59 | 2 | 150 kr |
31/1 20:24:59 | 1 | 200 kr (Robot) |
31/1 20:25:14 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eftertryck europa frankrike fransk franska franskt grafik honoré daumier litografi litografier
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:09 -
2109 LITOGRAPH IN C..
Helga Wachholz (b. 1936), Germany. "Moulin Rouge"...//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:22 -
4020 LITOGRAPH IN C..
Jonathan Josefsson. Signed, numbered 2/11, dated 2..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 20:57
-
4019 LITOGRAPH IN C..
Ola Billgren (1940-2001), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:27 -
4057 LITOGRAPH IN C..
Pär Andersson (1926-2015), Sweden. Landscape. Sign..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:48 -
4003 LITOGRAPH IN C..
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sweden. Signed, nu..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
10 juni at 20:51