GLASS & CERAMICS / Ceramics / Bowl 15978113
*
nr 1597 8113
BOWL
ceramics. Signed. Diameter: 14 cm, height: 9 cm,
Keramik, Signerad. Diameter: 14 cm, höjd: 9 cm
Estimate:
500
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday February 12 2024
at 18:58:05
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/2 13:06:33
1
200 kr
12/2 18:48:23
2
150 kr
12/2 18:48:23
1
200 kr (Robot)
12/2 18:53:05
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
1023 OIL PAINTING
Edward. O. Bowley. Signed, 'A lane near Witton'. O..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 20:36
*
BOWL
Läs om budbetjänten
nr 1597 8113
BOWL
ceramics. Signed. Diameter: 14 cm, height: 9 cm,
Keramik, Signerad. Diameter: 14 cm, höjd: 9 cm
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday February 12 2024 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
12/2 13:06:33 | 1 | 200 kr |
12/2 18:48:23 | 2 | 150 kr |
12/2 18:48:23 | 1 | 200 kr (Robot) |
12/2 18:53:05 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
1023 OIL PAINTING
Edward. O. Bowley. Signed, 'A lane near Witton'. O..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 20:36