KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15962020
*
nr 1596 2020
Mona Seilitz
(1943-2008), Sverige
Oljemålning, "Familjen". Signerad, daterad - 91. Olja på duk, 80x64 cm, yttermått inklusive ram: 90x74 cm
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 februari 2024
kl 19:25:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/2 06:26:38
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Mona Seilitz
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Läs mer om Mona Seilitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mona seilitz olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30
*
Mona Seilitz
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Läs mer om Mona Seilitz
nr 1596 2020
Mona Seilitz
(1943-2008), Sverige
Oljemålning, "Familjen". Signerad, daterad - 91. Olja på duk, 80x64 cm, yttermått inklusive ram: 90x74 cm
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/2 06:26:38 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Mona Seilitz
Mona Seilitz, svensk skÃ¥despelare och mÃ¥lare född 1943, död 2008.Läs mer om Mona Seilitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mona seilitz olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30