KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15033372
*
nr 1503 3372
Sven Nordqvist
(f. 1946), Sverige
Etsning, "Romeo och Julia". Signerad, numrerad 2/50, daterad -85. Bildmått: 33x50 cm. Bladets mått. 47x64 cm, oramat löst blad
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2022
kl 18:55:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 14:44:27
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sven Nordqvist
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.
Läs mer om Sven Nordqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladets mått etsning etsningar grafik oramat löst blad sven nordqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:08
*
Sven Nordqvist
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.
Läs mer om Sven Nordqvist
nr 1503 3372
Sven Nordqvist
(f. 1946), Sverige
Etsning, "Romeo och Julia". Signerad, numrerad 2/50, daterad -85. Bildmått: 33x50 cm. Bladets mått. 47x64 cm, oramat löst blad
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/11 14:44:27 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sven Nordqvist
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.Läs mer om Sven Nordqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladets mått etsning etsningar grafik oramat löst blad sven nordqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:08