ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 13351123
nr 1335 1123
Maria Röhl
(1801-1875)
Maria Röhl (1801-1875). Signed, dated 1855, kopia efter antiken, 35x25,
PASTEL, Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 1855, kopia efter antiken, 35x25 cm
Maria Röhl, painter born 1801, dead 1875.
1500
SEK 1000
Monday June 29 2020
at 19:34:30
18/6 11:27:35
900 kr
29/6 19:19:41
- Thema-auction
Jun 29
Kvinnliga konstnärer
Read more about Kvinnliga konstnärer