ÖVRIGT / Smycken / Ring 12354679
*
nr 1235 4679
Ring
18k, med briljant. Ringmått: 16mm.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 18:17:04
- Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: briljant ring ringmått: 16mm smycken vintage
-
3227 Oljemålning
Luton, utfodring, duk på pannå, 1800-tal, 41x32 cm..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:03
-
4112 Ring
14k guld. Med 7 st. Rubiner, Ringmått: 18, Vikt: 2 g
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:54
-
4109 Ring
18k guld. Trefärgat, med 10 diamanter, 8/8--slipad..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:03
*
Ring
nr 1235 4679
Ring
18k, med briljant. Ringmått: 16mm.
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: briljant ring ringmått: 16mm smycken vintage
-
3227 Oljemålning
Luton, utfodring, duk på pannå, 1800-tal, 41x32 cm..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:03 -
4112 Ring
14k guld. Med 7 st. Rubiner, Ringmått: 18, Vikt: 2 g
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:54 -
4109 Ring
18k guld. Trefärgat, med 10 diamanter, 8/8--slipad..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:03