KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12678226
*
nr 1267 8226
Stephan Lundh
(1927-2015), Sverige
Oljemålning, "Månljus". Signerad S Lundh. Olja på duk, 30x41 cm
Stephan Lundh, svensk bildkonstnär född 1927 i Uppsala, död 2015.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2019
kl 19:23:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/8 19:49:43
1
Vinnande bud
5/8 17:31:08
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Stephan Lundh
Stephan Lundh, svensk bildkonstnär född 1927 i Uppsala, död 2015.
Läs mer om Stephan Lundh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stephan lundh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:59
-
2034 Oljemålning
Astrid Munthe de Wolfe (f. 1926), Sverige. Interiö..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:11
*
Stephan Lundh
Stephan Lundh, svensk bildkonstnär född 1927 i Uppsala, död 2015.
Läs mer om Stephan Lundh
nr 1267 8226
Stephan Lundh
(1927-2015), Sverige
Oljemålning, "Månljus". Signerad S Lundh. Olja på duk, 30x41 cm
Stephan Lundh, svensk bildkonstnär född 1927 i Uppsala, död 2015.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/8 19:49:43 | 1 | Vinnande bud |
5/8 17:31:08 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Stephan Lundh
Stephan Lundh, svensk bildkonstnär född 1927 i Uppsala, död 2015.Läs mer om Stephan Lundh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stephan lundh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:59 -
2034 Oljemålning
Astrid Munthe de Wolfe (f. 1926), Sverige. Interiö..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:11