ART / Lithographs / Litograph 16034084
nr 1603 4084
Martin Lamm
(1929-1983), Sverige
Martin Lamm (1929-1983), Sweden. Ur serien med illustrationer sånger och epistlar av CM Bellman, "Epistel nr 81: Märk hur vår skugga, märk. ". Signed, numbered 152/350. Image dimensions: ca 50, 5x35, 5 cm, outer dimensions including frame: 64, 5x47, 5 cm,
LITOGRAPH, Ur serien med illustrationer sånger och epistlar av CM Bellman, "Epistel nr 81: Märk hur vår skugga, märk. ". Signerad, numrerad 152/350. Bildmått: ca 50,5x35,5 cm, yttermått inklusive ram: 64,5x47,5 cm
Martin Lamm, Swedish artist born in Ludvika 1929, dead 1983 in Stockholm.
300
Monday Mars 4 2024
at 20:23:32
Martin Lamm
Read more about Martin Lamm