KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13778147
*
nr 1377 8147
Ilona Klara Boman
(1913-2000), Sverige
Oljemålning, "Barnet och fåglarna". Signerad. Olja på duk, 25x25 cm, yttermått inklusive ram: ca 28x29 cm
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2021
kl 20:15:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 15:43:12
1
100 kr
4/2 16:27:03
2
500 kr
4/2 21:48:45
3
250 kr
4/2 21:48:45
2
300 kr (Budbetjänt)
4/2 21:49:42
3
400 kr
4/2 21:49:43
2
450 kr (Budbetjänt)
8/2 17:46:38
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ilona Klara Boman
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.
Läs mer om Ilona Klara Boman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ilona klara boman kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Ilona Klara Boman
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ilona Klara Boman
nr 1377 8147
Ilona Klara Boman
(1913-2000), Sverige
Oljemålning, "Barnet och fåglarna". Signerad. Olja på duk, 25x25 cm, yttermått inklusive ram: ca 28x29 cm
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/2 15:43:12 | 1 | 100 kr |
4/2 16:27:03 | 2 | 500 kr |
4/2 21:48:45 | 3 | 250 kr |
4/2 21:48:45 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
4/2 21:49:42 | 3 | 400 kr |
4/2 21:49:43 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
8/2 17:46:38 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ilona Klara Boman
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.Läs mer om Ilona Klara Boman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ilona klara boman kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30