SILVER & METAL / Silver / Tankard 11051254
nr 1105 1254
TANKARD
silver, förgylld insida, London, England,1751, height: 20 cm, vikt ca 745 g,
silver, förgylld insida, London, 1751, höjd: 20 cm, vikt ca 745 g
10000
SEK 8600
Monday April 24 2017
at 19:16:54
8.000 kr
8.400 kr
- Thema-auction
Apr 24
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver