SILVER & METAL / Silver / Cutlery 9342115
nr 934 2115
CUTLERY
25 del, silver, CG Hallberg CGH, 1950s, 6 + 6 + 12 + 1 del, Haga & Slottsbarock, monogram, 750g brutto,
25 del, Silver, CG Hallberg CGH, 1950-tal, 6 + 6 + 12 + 1 del, Haga & Slottsbarock, monogram, 750g brutto
2600
SEK 1100
Monday January 12 2015
at 19:44:32
1/1 19:12:07
1.000 kr
3/1 16:00:36
Jan 12
e-auktion
Read more about e-auktion
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver