KONST / Litografier / Färglitografi 9122196
nr 912 2196
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi , Karl Axel Pehrson (1921-2005), 225/368, signerad, -94
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 15 september 2014
kl 20:50:20
15/9 10:11:07
500 kr
15/9 19:52:47
15 sep
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson