ART / Etchings etc / Copper engraving 9344122
*
nr 934 4122
COPPER ENGRAVING
3 pcs, C Bergquist, Vapensköldar, subject: 32x20,
3 st, C Bergquist, Vapensköldar, motivet: 32x20
Estimate:
800
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday January 12 2015
at 18:13:50
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/1 14:15:44
1
500 kr
12/1 00:33:43
2
Vinnande bud
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: c bergquist etsningar grafik kopparstick vapensköldar
-
9123 Carborundumets..
3 pcs, Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed..//
Present: SEK 700
Auction ends
tomorrow
27 maj at 18:15
-
9356 Carborundumets..
unidentified artist. Signed. Image dimensions: 53x..//
Present: SEK 700
Auction ends
tomorrow
27 maj at 18:12
-
1014 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. 1897. Signerad me..//
Present: SEK 10000
Auction ends
tomorrow
27 maj at 19:14
-
1011 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. Signed, "Lavards ..//
Auction ends
tomorrow
27 maj at 19:22
-
9295 ETCHING
BertilBull Hedlund, GÃ¥rdsmotiv. Signed. Image dime..//
Auction ends
tomorrow
27 maj at 19:42
-
9350 ETCHINGS
2 pcs, Julio Zapata (b. 1932), Spain. Models, oute..//
Auction ends
tomorrow
27 maj at 20:32
*
COPPER ENGRAVING
Read more about e-auktion
nr 934 4122
COPPER ENGRAVING
3 pcs, C Bergquist, Vapensköldar, subject: 32x20,
3 st, C Bergquist, Vapensköldar, motivet: 32x20
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
9/1 14:15:44 | 1 | 500 kr |
12/1 00:33:43 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: c bergquist etsningar grafik kopparstick vapensköldar
-
9123 Carborundumets..
3 pcs, Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed..//
Present: SEK 700
Auction ends
tomorrow
27 maj at 18:15 -
9356 Carborundumets..
unidentified artist. Signed. Image dimensions: 53x..//
Present: SEK 700
Auction ends
tomorrow
27 maj at 18:12 -
1014 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. 1897. Signerad me..//
Present: SEK 10000
Auction ends
tomorrow
27 maj at 19:14
-
1011 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. Signed, "Lavards ..//
Auction ends
tomorrow
27 maj at 19:22 -
9295 ETCHING
BertilBull Hedlund, GÃ¥rdsmotiv. Signed. Image dime..//
Auction ends
tomorrow
27 maj at 19:42 -
9350 ETCHINGS
2 pcs, Julio Zapata (b. 1932), Spain. Models, oute..//
Auction ends
tomorrow
27 maj at 20:32