KONST / Litografier / Färglitografi 13431021
*
nr 1343 1021
Mikael Frygelius
(1952-2001), Sverige
Färglitografi, Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 40/100. Motivet: 48x62 cm
Mikael Frygelius, svensk målare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 augusti 2020
kl 19:10:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 18:16:33
1
500 kr
24/8 16:11:31
2
Vinnande bud
- Tema
24 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Mikael Frygelius
Mikael Frygelius, svensk målare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.
Läs mer om Mikael Frygelius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mikael frygelius motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:56
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:52
*
Mikael Frygelius
Mikael Frygelius, svensk målare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Mikael Frygelius
nr 1343 1021
Mikael Frygelius
(1952-2001), Sverige
Färglitografi, Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 40/100. Motivet: 48x62 cm
Mikael Frygelius, svensk målare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/8 18:16:33 | 1 | 500 kr |
24/8 16:11:31 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
24 aug
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert HÃ¥ge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Mikael Frygelius
Mikael Frygelius, svensk mÃ¥lare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.Läs mer om Mikael Frygelius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mikael frygelius motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22 -
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:56 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:52