SILVER & METAL / Silver / Goblet 6936063
nr 693 6063
GOBLET
silver, otydliga stämplar, 18th/19th century, height: 13, weight: 44 g,
Silver, otydliga stämplar, 1700-/1800-tal, höjd: 13, vikt: 44 g
1000
SEK 1500
Monday April 18 2011
at 19:20:59
1.000 kr
1.300 kr
1.500 kr
- Thema-auction
Apr 18
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver