KONST / Litografier / Färglitografi 9894030
*
nr 989 4030
Wifredo Lam
(1902-1982), Kuba
Färglitografi, Wifredo Lam (1902-1982), 119/262, Figur, motivet: 61 x 48
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 19:36:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 15:53:05
1
1.500 kr
26/10 19:30:45
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Läs mer om Wifredo Lam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figur färglitografi grafik kuba litografi litografier litografiskt blad wifredo lam wilfredo lam
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:17
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
*
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Läs mer om Wifredo Lam
nr 989 4030
Wifredo Lam
(1902-1982), Kuba
Färglitografi, Wifredo Lam (1902-1982), 119/262, Figur, motivet: 61 x 48
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/10 15:53:05 | 1 | 1.500 kr |
26/10 19:30:45 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född pÃ¥ Kuba 1902, död i Paris 1982.Läs mer om Wifredo Lam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figur färglitografi grafik kuba litografi litografier litografiskt blad wifredo lam wilfredo lam
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:17 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41