ART / Etchings etc / Color etchings 13862157
nr 1386 2157
Gudmar Olovson
(1936-2017), Sverige
6 parts, Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. 1976. Signerad och numbered 54/60, "Papier Japon", Julin & Cie - Stockholm-Paris. Aquatint. Sheet: 61x46 cm, oramade lösa blad,
COLOR ETCHINGS, 6 st, 1976. Signerad och numrerad 54/60, "Papier Japon", Julin & Cie - Stockholm-Paris. Akvatint. Bladets mått: 61x46 cm, oramade lösa blad
3000
SEK 2600
Monday Mars 22 2021
at 19:35:38
22/3 19:30:38
- Thema-auction
Mar 22
Read more about Grafik
Gudmar Olovson
Read more about Gudmar Olovson