KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15989203
nr 1598 9203
Bertil Öhlund
(1923-2003), Sverige
Etsning, Hus. Signerad, numrerad 13/20, daterad -55. Bildmått: 13,5x15,5, yttermått inklusive ram: 54x42 cm
Bertil Öhlund, född 1923 i Solna, död 2003, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 februari 2024
kl 20:28:21
19/2 17:44:59
Bertil Öhlund
Läs mer om Bertil Öhlund
Lis Husberg (f. 1920)