BELYSNING / Golvlampor / Golvlampa 16087460
*
nr 1608 7460
Golvlampa
Nila, Alingsås. Keramik, dekor med rådjur. Höjd: 135 cm inkl skärm
Kondition: nagg, lampfästet skadat
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2024
kl 20:09:59
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alingsås djur djurmotiv golvarmatur golvlampa golvlampor keramik nila rådjur
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23
-
4242 Golvlampa
Mässing med glasskärmar. Höjd: 185 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:27
*
Golvlampa
Kondition: nagg, lampfästet skadat
nr 1608 7460
Golvlampa
Nila, Alingsås. Keramik, dekor med rådjur. Höjd: 135 cm inkl skärm
Kondition: nagg, lampfästet skadat
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2024 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alingsås djur djurmotiv golvarmatur golvlampa golvlampor keramik nila rådjur
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23 -
4242 Golvlampa
Mässing med glasskärmar. Höjd: 185 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:27