KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12257105
*
nr 1225 7105
Marja Casparsson
(1901-1964), Sverige
Akvareller, 3 st, Ca 25x35
Kondition: oramade
Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2018
kl 20:31:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 14:43:53
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Marja Casparsson
Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.
Läs mer om Marja Casparsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller marja casparsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:14
*
Marja Casparsson
Kondition: oramade
Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.
Läs mer om Marja Casparsson
nr 1225 7105
Marja Casparsson
(1901-1964), Sverige
Akvareller, 3 st, Ca 25x35
Kondition: oramade
Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/12 14:43:53 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Marja Casparsson
Marja Casparsson, svensk mÃ¥lare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.Läs mer om Marja Casparsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller marja casparsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47 -
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:10 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:14