KONST / Litografier / Färglitografi 15028037
nr 1502 8037
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Signerad, numrerad 138/260, daterad 1975, Stilleben. Färglitografi, bildmått: 40x54 cm, yttermått inklusive ram: 59x70
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 november 2022
kl 20:54:43
14/11 17:55:55
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg