SILVER & METAL / Silver / Sugar box 7753578
nr 775 3578
SUGAR BOX
nickel silver, 1920s, length: 19,
nysilver, 20-tal, längd: 19
600
SEK 550
Monday September 3 2012
at 18:10:54
100 kr
150 kr
400 kr
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.