ART / Etchings etc / Colour etching 14088035
nr 1408 8035
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signed, numbered 15/90. Unframed, etsning + handkolorering. Sheet: 87, 5x68 cm,
COLOUR ETCHING, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 15/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
300
SEK 200
Monday July 19 2021
at 18:34:34
13/7 08:32:47
150 kr
19/7 17:11:31
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander