KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11977127
*
nr 1197 7127
Etsning
Lundholm, 1936, "Wasatidens Stockholm". Motivet: 30x54
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 augusti 2018
kl 20:21:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/8 20:36:50
1
150 kr
20/8 17:45:29
2
200 kr
20/8 18:59:53
1
300 kr
20/8 19:01:16
2
450 kr
20/8 19:07:24
1
450 kr
20/8 19:07:24
2
450 kr (Budbetjänt)
20/8 19:07:57
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
20 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den 20 augusti har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, B ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lundholm
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:08
*
Etsning
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1197 7127
Etsning
Lundholm, 1936, "Wasatidens Stockholm". Motivet: 30x54
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 augusti 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/8 20:36:50 | 1 | 150 kr |
20/8 17:45:29 | 2 | 200 kr |
20/8 18:59:53 | 1 | 300 kr |
20/8 19:01:16 | 2 | 450 kr |
20/8 19:07:24 | 1 | 450 kr |
20/8 19:07:24 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
20/8 19:07:57 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
20 aug
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den 20 augusti har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, B ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lundholm
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:08