ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10482015
*
nr 1048 2015
Spegel
182x52
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2016
kl 18:32:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/8 20:31:57
1
200 kr
7/8 10:04:19
2
200 kr
7/8 10:04:19
1
200 kr (Budbetjänt)
7/8 10:04:33
2
300 kr
8/8 10:04:59
3
350 kr
8/8 10:48:33
2
400 kr
8/8 13:01:46
4
Vinnande bud
8/8 18:00:43
5
500 kr
8/8 18:00:43
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1048 2015
Spegel
182x52
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/8 20:31:57 | 1 | 200 kr |
7/8 10:04:19 | 2 | 200 kr |
7/8 10:04:19 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
7/8 10:04:33 | 2 | 300 kr |
8/8 10:04:59 | 3 | 350 kr |
8/8 10:48:33 | 2 | 400 kr |
8/8 13:01:46 | 4 | Vinnande bud |
8/8 18:00:43 | 5 | 500 kr |
8/8 18:00:43 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23