KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13856091
nr 1385 6091
Axel Herman Hägg
(1835-1921), Sverige
Etsningar, 4 st, Bland annat Stockholmsmotiv, ej signerade (sign i tryck), yttermått inklusive ram: 42x32 &32x42 cm
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 22 mars 2021
kl 18:55:32
300 kr
350 kr
Axel Herman Hägg
Läs mer om Axel Herman Hägg