LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candelabras 9344585
nr 934 4585
CANDELABRAS
one pair, nickel silver, 20th century, Denmark, height: 44 ca,
1 par, nysilver, 1900-tal, Danmark, höjd: 44 ca
1500
SEK 1000
Monday January 12 2015
at 18:32:54
10/1 23:11:07
Jan 12
e-auktion
Read more about e-auktion
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.