ART / Lithographs / Litograph in colors 11709036
*
nr 1170 9036
LITOGRAPH IN COLORS
Stig Claeson Slas, Stockholm, Sweden, signed and numbered 295/360, signed, -81, subject: 43x54,
Stig Claeson Slas, Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 295/360, signerad, -81, motivet: 43x54
Estimate:
800
Sold:
SEK 2000
Auction date:
Monday Mars 19 2018
at 20:43:48
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/2 12:41:08
1
1.000 kr
12/2 18:43:23
2
600 kr
12/2 18:43:23
1
700 kr (Robot)
7/3 19:15:09
3
1.000 kr
7/3 19:15:09
1
1.000 kr (Robot)
16/3 18:51:22
3
1.500 kr
19/3 19:07:34
4
1.500 kr
19/3 19:07:34
3
1.500 kr (Robot)
19/3 19:08:24
4
1.700 kr
19/3 19:24:27
3
1.700 kr
19/3 19:24:27
4
1.700 kr (Robot)
19/3 19:25:47
3
1.900 kr
19/3 20:34:21
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stig claeson slas stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:46
-
9114 LITOGRAPH
Bengt Ã…berg (b. 1941), Sweden. Composition. Signer..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:26
-
3116 LITOGRAPH IN C..
Einar Jolin (1890-1976), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:23
-
8264 LITOGRAPH IN C..
Jan Roede. Signed, numbered 87/100, dated 1993. Li..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:29
-
3182 LITOGRAPH IN C..
Karl Momen (b. 1935), Sweden. Signed, numbered 16/..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:01
-
9271 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. 'Modelltecknaren',..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:10
*
LITOGRAPH IN COLORS
Läs om budbetjänten
Read more about Grafik
nr 1170 9036
LITOGRAPH IN COLORS
Stig Claeson Slas, Stockholm, Sweden, signed and numbered 295/360, signed, -81, subject: 43x54,
Stig Claeson Slas, Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 295/360, signerad, -81, motivet: 43x54
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 2000 |
Auction date: |
Monday Mars 19 2018 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
8/2 12:41:08 | 1 | 1.000 kr |
12/2 18:43:23 | 2 | 600 kr |
12/2 18:43:23 | 1 | 700 kr (Robot) |
7/3 19:15:09 | 3 | 1.000 kr |
7/3 19:15:09 | 1 | 1.000 kr (Robot) |
16/3 18:51:22 | 3 | 1.500 kr |
19/3 19:07:34 | 4 | 1.500 kr |
19/3 19:07:34 | 3 | 1.500 kr (Robot) |
19/3 19:08:24 | 4 | 1.700 kr |
19/3 19:24:27 | 3 | 1.700 kr |
19/3 19:24:27 | 4 | 1.700 kr (Robot) |
19/3 19:25:47 | 3 | 1.900 kr |
19/3 20:34:21 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stig claeson slas stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:46 -
9114 LITOGRAPH
Bengt Ã…berg (b. 1941), Sweden. Composition. Signer..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:26 -
3116 LITOGRAPH IN C..
Einar Jolin (1890-1976), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:23
-
8264 LITOGRAPH IN C..
Jan Roede. Signed, numbered 87/100, dated 1993. Li..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:29 -
3182 LITOGRAPH IN C..
Karl Momen (b. 1935), Sweden. Signed, numbered 16/..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:01 -
9271 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. 'Modelltecknaren',..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:10